امروز: دوشنبه 10 مهر 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود آزمایشگاه فیزیک (1) با عنوان محاسبه ضریب سختی فنر با استفاده از نوسانات

دانلود آزمایشگاه فیزیک (1) با عنوان محاسبه ضریب سختی فنر با استفاده از نوسانات دسته: فیزیک
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 19 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 5

تئوری آزمایش هرگاه به جسم مانند یک فنر نیرویی وارد کنیم تحت اثر این نیرو جسم تغییرطول می دهد در ابتدا با تغییر طول یک تابع خطی است ،F kx و این راقانون هوگ می گویندجسم را دراین حالت الاستیک می گویند یعنی اگرنیرو را حذف کنیم فنربه حالت اولیه در می آید

قیمت فایل فقط 19,500 تومان

خرید

وسایل آزمایش:

فنروقلاب

ترازو وجعبه سنگ

کرنومتر

خط کش

سوارک

گیره

تئوری آزمایش:

هرگاه به جسم مانند یک فنر  نیرویی  وارد کنیم تحت  اثر این  نیرو جسم تغییرطول  می دهد در ابتدا  با تغییر طول یک تابع خطی است ،F= kx و این راقانون هوگ می گویند.جسم را  دراین حالت الاستیک می گویند یعنی اگرنیرو را حذف کنیم فنربه حالت اولیه در می آید.

البته اگر نیرو ازحد معینی تجاوز نکند، این قانون صادق است واین ر احد ارتجاع یا حدالاستیک  
 می گویند . اگرنیرو از این حدتجاوزکند دیگرتغییرات نیرو و ازدیاد طول خطی نیست، بلکه به صورت یک منحنی است ودر این حالت اگرنیرو حذف شود  دیگرجسم به حالت اولیه برنمی گردد بلکه تغییرطول می دهد.دراین حالت جسم را پلاستیک می گویند واگرنیرو ازاین حد هم تجاوزکند حالت خمیری بوجود می آید جسم مثل خمیرکشیده می شود وسپس پاره  می شود.

اگر فنر را  از یک نقطه آویزان کرده وبرای اعمال نیروبه آن ازنیروی  وزن استفاده کنیم  قانون هوگ F=kx)) بصورت Mg =kx بیان می شودکه درآن M جرم وزنه متصل به فنراست.

رابطه بالا رامی توان بصورت )x M=( نوشت حال اگرمنحنی تغییرات M برحسب x  رسم شود منحنی بصورت خطی خواهدبودکه از مبدا می گذرد وضریب زاویه این خط رابا n  نشان می دهیم،یعنیM=nx که درآن n= خواهدبود.

حال به بررسی ارتعاشات فنرمی پردازیم:

قیمت فایل فقط 19,500 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود آزمایشگاه فیزیک , محاسبه ضریب سختی فنر با استفاده از نوسانات , محاسبه ضریب سختی فنر , نوسانات , گزارش كار , آزمایشگاه فیزیک

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر