امروز: شنبه 20 خرداد 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

استراتژیهای مدیریت ترافیک

استراتژیهای مدیریت ترافیک دسته: برنامه ریزی شهری
بازدید: 8 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 102 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 59

استراتژیهای مدیریت ترافیک

قیمت فایل فقط 13,000 تومان

خرید

عناوین :


علم اقتصاد و قیمت گذاری تراکم
قیمت گذاری تراکم چیست ؟
روشهای مختلف قیمت گذاری تراکم
•    مجوزهای ناحیه ای
انواع مختلف قیمت گذاری
•    عوارض متغیر در تسهیلات  دارای عوارض
•    خطوط FAIR  
FAIR مخفف عبارت Fast and Interwined Regular Lanes
اصول یک قیمت گذاری تراکم کارا
- مقبولیت عمومی و دیپلماسی
- تخمین ارزش زمان
- ملاحظات منصفانه و تساوی حقوق
مزایا  قیمت گذاری تراکم
تاثیر بر روی سفر
فصل .... نقش ITS در قیمت گذاری تراکم
3-1 فعالیت های مرتبط با قیمت گذاری تراکم
3-2 تشخیص المانهای ITS مورد نیاز
3-2-1- جمع آوری الکترونیکی عوارض
3-2-2- تشخیص خودرو
3-2-3- دوربین
3-4-4- تابلوهای پیام متغیر
3-2-5- مرکز مدیریت
10-2- پیشگامان : قیمت گذاری تراکم مراکز شهر
نکات کلیدی


27 صفحه فارسی لاتین + 32 صفحه فارسی +  فرمول

مقدمه :

استراتژیهای مدیریت ترافیک در تمام دنیا برای مدیریت تراکم ترافیک و تحت تاثیر قراردادن تقاضای ترافیک مورد استفاده قرار گرفته است. از این استراتژیها استفاده میشود برای بهبود عملکرد سیتسم حمل و نقل موجود بوسیله افزایش استفاده از مدهای جایگزین ، تغییر الگوهای سفر و بهبود جریان ترافیک . دو دسته مختلف در استراتژی های مدیریت ترافیک تعریف شده : رویکرد عرضه و رویکرد تقاضا.

معیارهای رویکرد عرضه بر افزایش ظرفیت سیستمهای موجود تمرکز می کند در جهت بهبود کلی جریان ترافیک . گزینه های مختلفی برای افزایش ظرفیت شبکه های حمل و نقلی وجود دارد. یکی از این گزینه ها ساخت جاده های بیشتر یا اضافه کردن ظرفیت جاده های موجود است. مشکل این گزینه این است که در بیشتر مناطق مسئله محدودیت زمین وجود دارد و زمین بسیار گران است ، بنابراین تحقق این راه حل خیلی آسان نیست.

گزینه دیگر افزایش دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی و مدهای غیرموتوری است از طریق اضافه کردن اتوبوسها خطوط ویژه وسایل نقلیه با تعداد سرنشین بیشتر ، ایجاد تسهیلات بیشتر برای دوچرخه سواران و عابرین پیاده و گسترش و توسعه سرویسهای حمل و نقل عمومی.

همچنین سرویسهای حمل و نقل عمومی را می توان تا جایی گسترش داد که شامل سرویسهای اتوبوس سریع السیر و تسهیلات پارک سوار به همراه سایر بهبودهای سیستم های حمل و نقل باشد. بهبود کارایی تسهیلات موجود گزینه دیگری از رویکرد تقاضااست. این امر از روشهای مختلفی امکانپذیر است مانند : کنترل رمپها ، استفاده از سیستمهای اطلاعاتی مسافرین ، بهبود چراغهای راهنمایی و توسعه مدیریت تصادفات.

معیارهای رویکرد تقاضا بر روی کاهش تقاضای سفر با اتومبیل در شبکه تمرکز می کند. هدف افزایش استفاده از وسایل نقلیه با تعداد سرنشین بیشتر ، افزایش استفاده از حمل و نقل عمومی ، کاهش نیاز به سفر در مدت زمان اوج ترافیک و کاهش نیاز به انجام سفر به نقاط خاصی می باشد.

یکی از روشهایی که در رویکرد تقاضا مورد بحث قرار می گیرد استفاده از معیارهای اقتصادی است که از آنها می توان به عنوان ابزاری بازدارنده در استفاده از وسایل نقلیه موتوری تک سرنشین و یا سفر در طول ساعات اوج ترافیک استفاده کرد. تحقق این امر به کمک روش هایی چون قیمت گذاری تراکم ، قیمت گذاری پارکینگ ، مجوز حمل و نقل ، انگیزه و محرکهای اقتصادی برای استفاده از حمل و نقل عمومی و برنامه های استفاده اشتراکی از اتومبیل امکانپذیر می باشد.

روشهای رویکرد تقاضا در قالب گزینه های مدیریت ترافیک ظاهر می شوند چرا که عموماً نیاز به سرمایه گذاریهای بزرگ ماند روشهای رویکردهای عرضه ندارند. پروژه های قیمت گذاری جاده یکی از روشهای دیگر تقاضا است که در دنیا مورد استفاده قرار گرفته و درکاهش تراکم موثر بوده است.59صفحه ورد قابل ویرایش

قیمت فایل فقط 13,000 تومان

خرید

برچسب ها : استراتژیهای مدیریت ترافیک

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر