امروز: دوشنبه 10 مهر 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق انرژی گرمایی زمین

دانلود تحقیق انرژی گرمایی زمین دسته: فیزیک
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 16 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 15

بنابراین انرژی زمین گرمایی، همان انرژی حرارتی قابل استحصال از پوسته جامد زمین است انرژی زمین گرمایی بر خلاف سایر انرژی های تجدیدپذیر منشاء یک انرژی پایدار با فاکتور دسترسی صد درصد است که بطور شبانه روزی در طول سال قابل بهره برداری است

قیمت فایل فقط 23,400 تومان

خرید

دانشمندان بدنبال اكتشاف میادین فورانی انرژی آب گرمایی در اقیانوس اطلس میباشند
در ماموریت فوق محققین و كارشناسان در روی زمین و در دریا به طریق الكترونیكی با یكدیگر در ارتباطند.
دانشمندان بین المللی كه از طریق موسسه ملی اقیانوس شناسی و جوشناسی ایالات متحده (ان. او. ا. ا.) تامین اعتبار شده اند در حال انجام ماموریت با اهمیتی هستند كه عبارت از تحقیق و اكتشاف شهر گمشده اسرارآمیز میدان فورانی آب گرمایی در اقیانوس اطلس است.
یك خروجی یا برونراه فورانی آب گرمایی عبارتست از شكافی در سطح سیاره زمین كه ممكن است در كف دریا واقع شده باشد، و از آن روزنه آب جوشان مركز زمین را با فشار به بیرون فوران میدهد. برخلاف سایر نقاط اعماق دریا، نواحی اطراف یك برونراه آب گرمایی از نظر زیست شناختی حاصلخیز است، و غالبا میزبان اجتماعات پیچیده زیست شناختی است كه از طریق مواد شیمیایی كه در مایعات خروجی از برونراه حل میشوند، تغذیه میگردند.
چهار تن از دانشمندان مزبور همراه با اقیانوس شناس نامی دانشگاه رود آیلند ، باب بالارد ، بر كشتی تحقیقاتی ان. او. ا. ا. به نام رونالد اچ. بروان سفر و تحقیق میكنند. مابقی 21 نفر دانشمند همراه با اقیانوس شناس دانشگاه واشنگتن (یو. دبلیو.) خانم دبورا كِلی از داخل كلاس درس در دانشگاه واشنگتن كار را دنبال میكنند.
بر اساس گزارشی كه در 28 ژوئیه توسط دانشگاه واشنگتن در اختیار مطبوعات گذاشته شد، كلاس درس مزبور به نوعی طراحی و تجهیز شده كه دانشمندان میتوانند مستقیما با همكاران خود روی كشتی در ارتباط باشند، به تلاشهای تحقیقاتی آنان كمك كنند و خط دهند، در جریان پیشرفت كاری آنان بلافاصله قرار گیرند، و ارتباط دائمی خود را با ناوبری و مسافران كشتی بروان حفظ كنند. بعلاوه كل عملیات بوسیله مركز فرماندهی واقع در دانشگاه رود آیلند پشتیبانی و هدایت میشود.
عملیات اكتشافی 23 ژوئیه تا اول اوت بیانگر بازگشتی به میدان برونراهی شهر گمشده است كه ابتدا در سال 2000 در حین یك گشت دریایی توسط بنیاد ملی علم ایالات متحده كشف شد. میدان كشف شده بر قله یك كوه در اعماق اقیانوس اطلس واقع است و شامل یك برونراه عظیم 18 طبقه ایست كه بلندترین خروجی آب گرمایی است كه تا كنون دیده شده است.
خانم پروفسور كِلی در این مورد میگوید : " استقرار اكثریت اعضاء یك تیم علمی اقیانوس شناسی در روی خشكی كاریست كه هرگز تا كنون امتحان نشده بود. این راهكار درهای جدیدی را بروی محققین خواهد گشود و فرصتی به گروه های بسیار گسترده تر محققین خواهد داد كه اعماق اقیانوسها را اكتشاف نمایند."
دانشمندان روی خشكی و روی ناو بروان هر دو بطور یكسان به وسائط نقلیه آرگوس و هركول كه به طریق كنترل از راه دور اداره میشوند دسترسی دارند، و میتوانند اعماق اقیانوس و میدان مزبور را همزمان و در زمان واقعی ببینند.
استاد زمین شناسی دانشگاه دوك، جف كارسون، میگوید : " سیستم قوی روشنایی و نور پردازی امكانات بی سابقه ای در اختیار ما قرار داده كه مناطق وسیعی از كف دریا و نیز بخشهایی از ساختارهای زمین شناسی عمده آب گرمایی را، كه قبلا یا ندیده بودیم یا تنها به نگاهی دزدكی بسنده كرده بودیم، به وضوح ببینیم."

مرکز زمین( به عمق تقریبی 6400 کیلومتر)که در حدود 4000 درجه سانتیگراد حرارت دارد، به عنوان یک منبع حرارتی عمل نموده و موجب تشکیل و پیدایش مواد مذاب با درجه حرارت 650 تا 1200 درجه سانتیگراد در اعماق 80 تا 100 کیلومتری از سطح زمین می گردد. بطورمیانگین میزان انتشار این حرارت از سطح زمین که فرایندی مستمر است معادل 82 میلی وات در واحد سطح است که با در نظر گرفتن مساحت کل سطح زمین(10*1/5 متر مربع) ، مجموع کل اتلاف حرارت از سطح آن، برابر با 42 ملیون مگاوات است. در واقع این میزان حرارت غیر عادی، عامل اصلی پدیده های زمین شناسی از جمله فعالیتهای آتشفشانی، ایجاد زمین لرزه ها، پیدایش رشته کوه ها( فعالیتهای کوه زایی) و همچنین جابجایی صفحات تکتونیکی می باشد که کره زمین را به یک سیستم دینامیک تبدیل نموده و پیوسته آن را تحت تغییرات گوناگون قرار می دهد.
امروزه با بهره گیری از فنآوریهای موجود، تنها بخش کوچکی از این منبع سرشار مهار شده و بطور اقتصادی قابل بهره برداری است.
بنابراین انرژی زمین گرمایی، همان انرژی حرارتی قابل استحصال از پوسته جامد زمین است. انرژی زمین گرمایی بر خلاف سایر انرژی های تجدیدپذیر منشاء یک انرژی پایدار با فاکتور دسترسی 100% است که بطور شبانه روزی در طول سال قابل بهره برداری است.

قیمت فایل فقط 23,400 تومان

خرید

برچسب ها : انرژی گرمایی زمین , انرژی گرمایی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر