امروز: شنبه 20 خرداد 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

تحقیق با موضوع طرح كتابخانه الکترونیک سلامت

تحقیق با موضوع طرح كتابخانه الکترونیک سلامت دسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 29 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 37

تحقیق با موضوع طرح كتابخانة الكترونیك سلامت 34صفحه قالب ورد قابل ویرایش

قیمت فایل فقط 36,400 تومان

خرید

توضیحات:

تحقیق با موضوع طرح كتابخانة الكترونیك سلامت
34صفحه قالب ورد قابل ویرایش

تحقیق با موضوع طرح كتابخانة الكترونیك سلامت

34صفحه قالب ورد قابل ویرایش

بخشی ازمتن:

مقدمه

خلاصه اجرایی پیش روی، حاوی یافته هایی است كه در ارزیابی فاز اول فعالیت ایجاد كتاب خانه های الكترونیكی سلامت(eLib) بدست آمده است. انگیزه اصلی ایجاد eLib به واسطه نتایج حاصله از هم اندیشی كنفرانس منطقه‌ای Library Virtual در تهران بود كه توسط دفتر منطقه‌ای حوزه مدیترانه شرقی [EMRO] سازمان جهانی بهداشت و معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت متبوع در سال 1380 برگزار شد.

هدف اصلی این برنامه درگیر كردن جامعه آموزش عالی علوم پزشكی در ایجاد و شكل دهی، اجرا و پیاده سازی كتاب خانه الكترونیكی سلامت می باشد.

بر اساس ارزیابی های انجام شده، پروژه eLib در رابطه با اهداف مورد نظر اقدامی مناسب محسوب می شود كه در دستیابی به بیشتر اهداف خود موفق خواهد بود.

این برنامه در فاز مطالعاتی با توجه به حوزه های مختلفی كه در آن تعریف شده بود، به نتایج با ارزشی رسید بطوری كه به خوبی خواهد توانست، همان گونه كه می‌خواهد پرسنل نظام بهداشت و درمان را با خود همراه كند.

یكی از موفقیت های بارز برنامه eLib ، ایجاد روابط بین جوامع آموزشی پژوهشی علوم پزشكی و توسعه مهارت ها می باشد. تجارب عملی مهم حاصل از شیوه های الكترونیكی و مسائل مربوط به آن، حاصل كار این برنامه می باشد كه در آینده برای جامعه آموزش عالی بسیار ارزشمند خواهد بود.

با توجه به مقوله های بدست آمده زیر، كتابخانه الكترونیك سلامت سهم بزرگی در ایجاد ارزش های افزوده دارد:

انسجام - eLib  هماهنگی و ساختار لازم را در ایجاد این حوزه ارائه می نماید .

جامعیت  – در برنامه eLib، گستره بزرگی از مدل ها و شیوه های مختلفی مورد بررسی و آزمون قرار می گیرد، كه برای انتخاب شیوه ها، اطمینان بیشتری را ایجاد می نماید.

پوشش  – برنامه e-Lib این حسن را دارد كه گستره بسیار وسیع تری از دانشگاهها در ایجاد تكنیك های الكترونیكی مشاركت نمایند كه احتمالاً این مشاركت در حالات دیگر تحقق نمی یافت.

خلاقیت  –  فراخوانی های رقابتی برنامه eLib برای اخذ پیشنهادها منجر به بروز خلاقیت های بیشتری می شود.

تجزیه و تحلیل  – با توجه به بررسی های انجام شده، علت بسیاری از كامیابی ها و ناكامی های در برنامه e-Lib در سایر كشورها مشخص خواهد شد.

تجربه های عملی  – برنامه eLib نشان داده كه جوامع كتاب خانه‌ای در اجرای تكنیك های الكترونیكی حضور گسترده ایی می توانند داشته باشند.

انتقال تجربه  – در برنامه e-Lib تجارب آموخته شده به طور گسترده ایی به كلیه بخش ها منتقل، از دوباره كاری های غیر ضروری جلوگیری خواهد نمود.

بر اساس مطالعاتی كه در طی این ارزیابی صورت گرفت، مشخص شد كه تاثیر e-lib برای جوامع كتابخانه‌ای بین المللی و ملی در سطح بسیاری از كشورها بسیار خوب بوده است. شایان ذكر است كه e-Lib تاثیری بسیار مثبتی بر ناشران و سایر سازمان های دولتی مرتبط نیز داشته است. در ارزیابی مذكور، در آغاز چهار پرسش كلید در خصوص e-Lib مطرح گردید. در واقع پاسخ به این پرسش ها بود كه یافته های اصلی ارزیابی را به طور خلاصه بدست داد. 

این پرسش ها عبارت بودند از:

1 – آیا برنامه e-Lib ارزش افزوده مورد نظر را ارائه و آیا این مزیت ها میزان اعتباری را كه معاونت تحقیقات و فن آوری به آن اختصاص داده است را توجیه خوهد كرد؟ 

بله (با توجه به شناختی كه از آغاز “برنامه” وجود داشت) تشریح برنامه نیز بر این مهم تاكید نمود.

بازنگری ها نشان داد كه در بسیاری از موارد، راهبرد صحیحی در رابطه با برنامه اتخاذ شده است. البته باید به این نكته توجه داشت كه بسیاری از مطالب علمی تولید شده به واسطه فاكتورهایی چون رشد سریع كاربری عمومی اینترنت و با استفاده از e-Lib موجود در سایر كشورها بوده است. همه افراد ذی نفع در جامعه اطلاعات آموزش عالی تحت تاثیر این مقوله قرار گرفته و از آنها استفاده خواهند نمود. در سطح ملی نیزe-Lib یكی از مقوله های مهم در كاربری این مطالب می باشد.

e-Lib از طریق ایجاد توازن در شیوه پردازش جامعیت مطالب علمی و با توجه به روش آن كه بخشی بزرگی از جامعه را به طور غیر مستقیم درگیر می كند، ارزش‌های افزوده ایی را ارائه كرده است.

برای انجام این مهم، e-Lib برای بسیاری از فعالان اصلی، نوعی درك عملی را به ارمغان آورده است كه پشت سرگذاری چالش های پیش روی را بسیار راحت‌تر می كند.

2 – آیا با توجه به ضرورت تخصیص چند بخشی اعتبار مالی به طرح كتاب خانه الكترونیك سلامت در جهت اتمام پروژه های خود، اتخاذ چنین برنامه ملی كنترل شده، منافعی را بدنبال خواهد داشت؟ 

فهرست برخی ازمطالب:

مقدمه 4

كلیات 10

مزیت های حاصل برای بخش آموزش عالی 11

جهانی سازی 11

مدیریت راهبردی: 12

برنامه ها و سازمان های مربوط 12

اهداف eLib 13

تحویل مقاله و مدارك الكترونیكی 13

نشریات الكترونیكی 13

انتشارات درخواستی 14

آموزش / آگاهی 14

دسترسی به منابع شبكه 15

پشتیبانی از فعالیت ها و اقدامات اولیه 15

پشتیبانی از فعالیت ها و اقدامات اولیه 16

ارزیابی اهداف 16

پرسش های كلیدی و اصلی در خصوص edib می توانند چنین باشند: 17

ساختار گزارش 19

قدردانی 34

روش شناسی 19

محدوده كاری و شرایط مرجع 19

شیوه ها 20

منابع 20

انتخاب پروژه 21

ذخیره الكترونیكی كتاب ها و نشریات 21

مشخصه های دامنه 21

تاثیرات كتاب‌خانه‌ای HE 22

قیمت فایل فقط 36,400 تومان

خرید

برچسب ها : تحقیق طرح كتابخانه الکترونیک سلامت

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر